Vikend je tukaj in čaka nas nekaj zanimivih tekem v Norveški, Švedski in Finski nogometni ligi. Kaj vse bo na sporedu danes pa v spodnjem stavnem pregledu.

Sobota 8.7.2023

HJK Helsinki – FC Lahti

V prihajajoči tekmi v ligi Veikkausliiga se bosta pomerila HJK in FC Lahti. Obe ekipi bosta dala vse od sebe, da bi osvojili pomembne točke. V tem predogledu bomo predstavili podrobnosti o obeh ekipah, njihovi trenutni formi, statistiko medsebojnih dvobojev ter napovedali rezultat tekme.

HJK se je v prejšnji tekmi v ligi Veikkausliiga pomeril proti ekipi FC Honka in tekme se je končal z neodločenim izidom 1:1. Edini gol za HJK je dosegel Bojan Radulović v 91. minuti, medtem ko je za FC Honka zadel Otso Koskinen v 55. minuti. HJK je v zadnjih 6 tekmah pokazal izjemno močno obrambo, saj je prejel le 3 gole. Na domačem terenu ekipa HJK ni bila premagana že 7 zaporednih tekem.

FC Lahti je v prejšnji tekmi v ligi Veikkausliiga izgubil proti ekipi KuPS z rezultatom 4:3. Za FC Lahti sta zadela Altin Zeqiri v 11. minuti in Matheus Alves v 56. in 75. minuti, medtem ko so za KuPS gole dosegli Urho Nissila v 8. minuti, Joona Veteli v 17. in 61. minuti ter Saku Savolainen v 69. minuti. FC Lahti je v zadnjih 6 tekmah dosegel skupno 20 golov, medtem ko so nasprotniki dosegli 12 golov.

Med ekipama HJK in FC Lahti je v zadnjih letih prevladovala ekipa HJK, ki je zmagala v 67 odstotkih medsebojnih dvobojev. Skupno sta ekipi dosegli 15 golov, od katerih je 10 golov prispeval HJK, 5 golov pa je dosegel FC Lahti. Zadnji medsebojni dvoboj je potekal 07/06/2023, ko je ekipa HJK premagala ekipo FC Lahti s rezultatom 2:1.

Trener HJK, Toni Koskela, ne bo mogel računati na Valterja Morena in Oliverja Petterssona, ki sta poškodovana.

Trener FC Lahti, Mikko Mannila, ima na voljo popolnoma zdravo ekipo brez poškodb.

Glede na trenutno formo ekip se zdi, da bo FC Lahti imel težave pri prebijanju skozi obrambo ekipe HJK. Napovedujemo, da bo HJK zmagal s prepričljivim rezultatom.

Tekma med HJK in FC Lahti bo zagotovo zanimiva. Obe ekipi se bosta borili za zmago in osvojitev pomembnih točk v ligi Veikkausliiga. Glede na trenutno formo ekip in statistiko medsebojnih dvobojev smo napovedali zmago ekipe HJK s prepričljivim rezultatom. Ostanimo navdušeni in si želimo dobro tekmo! Stavne kvote pa preverite na 22bet stavnici.

Odd Grenland – Bodo/Glimt

V tem predogledu bomo podrobneje obravnavali tekmo med ekipama ODD Grenland in Bodo Glimt v Eliteserien ligi. Preverili bomo trenutno formo obeh ekip, statistiko njihovih medsebojnih srečanj ter predstavili napoved in nasvete za stave.

ODD Grenland je v svoji zadnji tekmi v Eliteserien ligi doživel poraz s 2-1 proti FK Haugesund. Kljub temu so igralci ODD Grenlanda pokazali dobro igro, saj so imeli 53% posest žoge in 13 strelov na gol, od tega 3 v okvir gola. Edini gol za ODD Grenland je dosegel Sondre Johansen. V zadnjih 6 tekmah ODD Grenland ni ostal brez zadetka, saj so dosegli skupaj 7 golov, vendar so tudi prejeli 10 golov. V preteklih 2 tekmah proti Bodo Glimtu niso uspeli zmagati, vendar so na domačem igrišču nepremagani v zadnjih 2 ligiških tekmah.

Bodo Glimt je v prejšnji tekmi proti Molde FK remiziral 2-2. Kljub remiju je Bodo Glimt pokazal dobro igro, saj je imel 79% posest žoge in 30 strelov na gol, od tega 11 v okvir gola. Strelca za Bodo Glimt sta bila Faris Pemi Moumbagna in Ulrik Saltnes. Vendar pa je Bodo Glimt v zadnjih 6 tekmah prejel kar 8 golov, kar kaže na njihovo ranljivo obrambo. V preteklih 2 tekmah proti ODD Grenlandu na gostovanju niso uspeli zmagati.

Do sedaj sta se ekipi ODD Grenland in Bodo Glimt srečali 6-krat. ODD Grenland je zmagal 2-krat, Bodo Glimt pa 3-krat, ena tekma pa se je končala brez zmagovalca. Na teh tekmah smo videli kar 24 golov, kar pomeni povprečno 4 gole na tekmo. Nazadnje sta se ekipi srečali na 18. kolu Eliteserien lige, kjer je Bodo Glimt zmagal s 2-0. Strelca za Bodo Glimt sta bila Hugo Vetlesen in Amahl Pellegrino.

Trener ODD Grenlanda, Pal Arne Johansen, se lahko pohvali z zdravo in brez poškodb ekipo, ki bo na voljo za to tekmo. Enako velja za trenerja Bodo Glimta, Kjetila Knutsena, ki nima težav s poškodbami svojih igralcev.

Na podlagi analize forme in statistike obeh ekip pričakujemo, da bo Bodo Glimt prevladoval v posesti žoge in ustvarjal več priložnosti. Kljub temu se zdi, da bo ODD Grenland imel težave pri doseganju golov, vendar pričakujemo, da bodo vseeno uspeli doseči vsaj en gol. Na koncu pričakujemo zmago Bodo Glimta

V tem predogledu smo pregledali prihajajočo tekmo med ekipama ODD Grenland in Bodo Glimt v Eliteserien ligi. ODD Grenland je v slabši formi, vendar ima dober domači rekord proti Bodo Glimtu. Bodo Glimt je favorit tekme, vendar bi ODD Grenland lahko dosegel vsaj en zadetek. Seveda pa je rezultat odvisen od samih igralcev na igrišču. Ne pozabite spremljati naših napovedi in nasvetov za stave!