NK Mura – ND Gorica

Olimpija
1.94
NK Domžale – Olimpija
1X2, Redni del tekme – V soboto nas v 35 krogu čaka tekma Domžal in Olimpije, ki se bo pričela ob 17:30 uri. Nevtralni navijači slovenskega nogometa lahko uživajo v napetem boju za Evropo, ki se bo odločal v zadnjih dveh krogih sezone. Za to so poskrbeli Domžalčani, ki so prejšnji teden presenetili Koprčane na njihovem igrišču. Domačini so imeli priložnost, da si zagotovijo evropsko vozovnico, a so jo zapravili. Nasprotno so rumeni pokazali več želje in zmagali s 3:1. Domžalčani zdaj zaostajajo le še za točko za Koprom in bodo v soboto, ko bodo gostili Olimpijo, polni zagona. Bodo rumeni uspeli premagati dvojne prvake? Domžalski junak na Obali je bil Jošt Pišek, ki je z mojstrskim strelom z razdalje premagal koprsko vratnico. Simon Rožman bo moral v soboto pogrešati mladega vezista, a ima dovolj drugih orožij za zadetke. Med njimi sta Franko Kovačević in Bartol Barišić, ki sta vsak prispevala po en gol za zmago nad Koprom. Bo hrvaška naveza preveč nevarna za zmaje? Jon Gorenc Stanković je pred desetimi leti zapustil Domžale in se podal v Dortmund, kjer je igral za Borussio. Nato je sledila selitev v angleški Huddersfield in lani v avstrijski Sturm iz Gradca. Pred kratkim je skupaj s soigralci, med katerimi je tudi Tomi Horvat, nekdanji nogometaš Gorice in Maribora, osvojil avstrijski pokalni naslov po petih letih suše. V finalu v Celovcu so Gradčani s 2:0 ugnali Rapid iz Dunaja. Domžalčani bodo v soboto dali vse od sebe, da bi premagali Olimpijo, ki pa tokrat ne bo imela velikega motiva. Ljubljančani so namreč že osvojili dvojno krono in si zagotovili slavje pred Mariborčani, ki so jih morali gledati, kako dvigujejo pokal po napetem finalu. Zadnja dva kroga bosta za Olimpijo bolj formalnost, medtem ko bodo domačini željni zmag in točk. Kako resno bo Olimpija vzela rumeni izziv? Oglejmo si še formo igralcev pri Olimpiji. Ko je Bojan Mertik v 130. minuti finala podaljšal tekmo z enajstmetrovko, je bilo jasno, kdo bo streljal. Kdo bo tisti, ki bo Olimpiji prinesel lovoriko. K žogi je pristopil Timi Max Elšnik. Kapetan zmajev je bil v zadnjem času zelo uspešen pri izvajanju najstrožjih kazni: zadel je proti Aluminiju in Kopru. Seveda, tokrat je bil pritisk veliko večji, a ljubljanski vezist se ni dal zmesti – zadel je še tretjič.

Espanyol Barcelona – Barcelona FC

NK Bravo – Tabor je prišel v Šiško brez pritiska: že prejšnji teden so si v Murski Soboti z zadetkom v zadnjih minutah proti Muri zagotovili obstanek v prvi ligi (ki je bil že dolgo časa bolj ali manj jasen). A Ljubljančani niso imeli milosti do ekipe, s katero so se pred leti skupaj veselili napredovanja iz druge lige. Bravu so prepustili le točko in mu tako otežili boj za obstanek, medtem ko jih čaka povsem drugačen izziv ta konec tedna. V nedeljo bodo na domačem igrišču gostili ekipo, ki ji rezultat tekme ni pomemben. Ali bodo varovanci Aleša Arnola lovili sedmo mesto, ki ga trenutno zasedajo prav mlinarji? Kaleba si je v 4. minuti dvoboja v Spodnji Šiški privoščil napako, ki je na prvoligaški ravni neodpustljiva. Slabo podajo sežanskega branilca je izkoristil Denis Bušnja, stekel proti gostujočim vratom in tam našel Luko Štora, ki je žogo spretno poslal v rdeče-črno mrežo. To je bil njegov šesti zadetek v tej sezoni in skupno petnajsti med slovensko elito. Z nastopom Aleša Arnola je Matija Orbanić znova dobil pomembno vlogo v ljubljanski zgodbi. Hrvaški vratar je Lubeju Finku prepustil mesto med vratnicama le za pokalni obračun z Bistrico, na vseh ostalih tekmah pa je bil del prve postave. Orbanić je sicer nekdanji član mestnih tekmecov z Bežigrada, v Slovenijo pa je leta 2018 prišel iz Istre iz Pulja, kjer se je dolgo časa razvijal v mladinskem pogonu. Ljubljančani so na tekmo z Radomljami prišli z mislimi že pri pokalnem finalu. To se je videlo po začetni enajsterici, ki jo je Albert Riera postavil ob Kamniški Bistrici. Od prejšnje tekme je ostal le Anes Krdžalić. Ni čudno, da so aktualni prvaki igrali slabo (kar jih verjetno ni preveč motilo) in izgubili proti mlinarjem – prvič doma. Tokrat pa jih čaka gostovanje na severozahodu prestolnice, kjer se bodo pomerili z Bravom. Kdo bo zmagal? Ester Sokler, kdo drug. Eden od junakov spomladanskega niza rumeno-črnih je zadel na vsaki od zadnjih štirih tekem, skupaj pa je po zimskem premoru dosegel kar devet zadetkov – več jih je imel le Žan Vipotnik. Brestaničan, ki ima zadnje čase težave s poškodbo, ni miroval niti proti državnim prvakom: na začetku drugega polčasa je izenačil rezultat. Če bi gledali le zadnjih deset krogov prvenstva, bi bili Radomljani na vrhu razpredelnice. Za dvema točkama (17) bi jim sledili Celje in Maribor, potem pa Olimpija, Koper in Mura. Enako število točk kot prekmurski prvaki (12) so na zadnjih desetih tekmah nabrali tudi tokratni nasprotniki rumeno-črnih, ki bi bili na sedmem mestu. Na dnu lestvice bi bili Domžale, Gorica in Tabor.