Vikend je že skoraj pred vrati in danes nas čaka nekaj zanimivih tekem. Kaj vse se bo igralo pa v spodnjem stavnem pregledu.

VfB Stuttgart Union Berlin
Stuttgart v letošnji sezoni Bundeslige preseneča in si vztrajno zagotavlja mesto v Ligi prvakov. Nedavno so nogometaši Stuttgata premagal Wolfsburg s 3:2, s čimer so svoj niz neporaženosti podaljšal na šest tekem (5 zmag, 1 neodločen rezultat) in razliko med njim in petim mestom povečal na sedem točk. Zelo dobro igrajo tudi na domačih tekmah, saj z 9 zmagami, 2 remijema in le 1 porazom zasedajo tretje mesto med vsemi ekipami na lestvici, če gledamo samo domače tekme. Doma so dosegli 35 golov, kar je drugo mesto za Bayernom Münchnom, ki jih je dosegel 39. Znani so predvsem po dobrih napadalnih predstavah, saj so na 12 domačih tekmah v prvem polčasu pogosto dosegli več kot dva zadetka.

Nasprotno pa je Union Berlin nedavno doživel  pričakovan poraz proti Borussii Dortmund (0:2), ki je pomenil že 12. tekmo brez gola v sezoni (7 zmag, 4 remiji, 13 porazov). To kaže na težave gostujoče ekipe pri doseganju golov, saj imajo eno najnižjih številk zadetkov v ligi (23) in so na šestih tekmah v tej sezoni le enkrat zadeli več kot enkrat. Kljub težavam v napadu Union trenutno zaseda 14. mesto in ohranja osem točk prednosti pred območjem izpada. Na zadnji tekmi v gosteh so zmagali z 1:0 proti Hoffenheimu, kar je bila njihova prva zmaga v gosteh po drugi tekmi v sezoni (2 remija, 8 porazov).

Na zadnjih 5 medsebojnih tekmah sta ekipi popolnoma izenačeni med sabo saj obe dve beležita po 2 zmagi in remi. Je pa Stuttgart dobil letošnjo prvo prvenstveno tekmo na gostovanju z 1:0. Na teh 5 medsebojnih tekmah je skupno padlo zgolj 10 zadetkov kar je v povprečju 2 na tkemo.

Na stavnicah je favorit Stuttgart, ki ima stavno kvoto za zmago 1.50. Stavna kvota za remi je 4.50 medtem ko je za zmago Uniona 6.00. Več stavnih opcij pa najdete na 22bet stavnici.