Danes ob 13.00 verjamemo, da se bo pisala zgodovina Slovenske košarke! Slovenija se bo namreč v polfinalu pomerila s Francijo, katero bo premagala in v finalu bo napadla zlato kolajno, kjer jih že čakajo Američani. Američani so danes po slabšem začetku v drugem polčasu povozili Avstralijo in slavili s 97:78. Odločilna na tej tekmi je bila 3 četrtina, ki so jo Američani dobili s 32:10. Američani si najverjetneje ne predstavljajo, kaj se bo zgodilo z njimi ko dobijo Slovenijo :). Poleg košarke nas danes čaka tudi nekaj nogometa več pa v spodnjem stavnem pregledu.

2.02 NK Mura – Žalgiris Vilnius
Tip: 1 – Mura se je v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov zelo dobro upirala Ludogorcu vse do zadnjih minut. Potem pa je Bolgarski klub stopil na plin in premagal Muro s 3:1 in si tako zagotovil napredovanje. Mura ima danes lepo priložnost, da se v tekmi proti Žalgirisu ponovno vrne na zmagovalna pota in si z zmago zagotovi prednost pred povratno tekmo. Ima pa Mura v tem obdobju kar nekaj težav s svojo formo saj recimo v slovenskem državnem prvenstvu še vedno nimajo zmage. V prvih treh krogih so 2 krat izgubili in 1 krat remizirali. Mura je trenutno na zadnjih 5 tekmah brez zmege in čas je da se danes trend obrne v drugo smer. Žalgiris pa je na zadnjih 5 tekmah slavil 2 krat, 1 krat je remiziral in 2 krat izgubil kar priča, da so v boljši formi. Žalgiris je v kvalifikacijah za ligo prvakov v drugem krogu izgubil prav obe dve tekmi proti Ferencvarošu, kar pomeni da vendarle niso tako dobri in ima Mura veliko možnosti za zmago danes. Naš stavni tip je zmaga Mure. Kakšna je stavna kvota za morebitno presenečenje pa preverite na 22bet stavnici.

1.57 Francija – Slovenija [Nevtralna lokacija]
Tip: 2 – Slovenija je vsaj po našem mnenju pričakovano favorit na vseh stavnicah saj so pokazali precej lepšo in tudi boljšo košarko kot Francozi! V kolikor bodo naši fantje odigrali solidno tekmo mislimo, da težav ne bi smelo bit z uvrstitvijo v velik finale. Francija je v četrtfinalu imela bolj kakovostnega nasprotnika proti kateremu je vsaj po našem mnenju potrošila več moči kot naši fantje. Slovenci pa so zanesljivo premagali Nemce in se tako uvrtili v prvi polfinale na olimpijskih igrah. Tako Slovenija kot Francija sta na poti do polfinala dobili prav vse tekme na Olimpijskem turnirju. Francija je denimo na prvi tekmi turnirja premagala še neuigrane Američane, ki so danes proti Avstraliji pokazali kakšna je njihova dejanska moč saj iz tekme v tekmo igrajo bolje. Slovenija je aktualni Evropski prvak, ki je Francosko izbrano vrsto nazadnje razbila ravno na Evropskem prvanstvu s 95:78 takrat ko so naši fantje šli do konca, na tem turnirju so dobili prav vse tekme in seveda postali prvaki. Tudi danes menimo, da bodo naši fantje zmagali. Naš stavni tip je zmaga Slovenije!