Danes je velik dan za Slovensko kolesarstvo, saj bi Roglič lahko prvič letos na Vuelti oblekel rdečo majico vodilnega. Roglič je trenutno tudi ze prvi favorit za končno zmago, za kar ima kvoto 1.50, upajmo seveda da mu uspe. Več o današnji kolesarski dirki pa spodaj, kjer so opisane tudi nekatere najboljše stave za današnji dan.

1.62 Puerto Rico – Tunizija [Nevtralna lokacija]
Tip: 1 – Porto Rico je je na svoji zadnji tekmi igral z Španijo, ki se je morala kar dodobra namučiti za zmago. Na koncu je Španija sicer slavila z rezultatom 63-73. Portoričane danes čaka lepa priloznost za zmago, saj igrajo proti Tuniziji. Tunizija je sicer včeraj premagala Iran z 79-67. Sicer pa lahko pričakujemo izenačeno tekmo, nekaj prednosti pa vendarle dajemo Portoriku, ki ima kvoto za zmago 1.62.

1.50 Vuelta a Espana 2019 – Zmagovalec
Dolgoročno: Roglic, Primoz – Šampion Primoz Roglič je na današnjem kronometru prvi favorit, saj ima kvoto 1.35, medtem ko je v očeh stavnic tudi prvi favorit za kočno zmago, za kar je trenutno na stavnici 1xbet.com podana kvota 1.50. Sicer pa se bodo na današnji etapi prvi kolesarji podali na progo ob 13:40 uri, Roglič pa naj bi štartal nekje ob 16.43 uri, ob 17:30 pa lahko pričakujemo rezultate in seveda novico ali bo Rogli uspelo priti do rdeče majice. Sicer pa ne lovi samo Rogla rdeče majice vodilnega, zasavčan za prvim mestom trenutno zaostaja samo 6 sekund. Zelo blizu pa je tudi Lopez (11 sekund za Roglo) in pa tudi Valverde (14 sekund za Roglo). Ne pozabimo omeniti tudi zadnjega zmagovalca tezke gorske etape, govorimo seveda o Tadeju Pogačarju, ki pa trenutno za Rogličem zaostaja za 1.36 minute. Po podatkih nekaterih strokovnjakov bi lahko danes Roglič pridobil okoli minute in pol. Roglič je namreč odličen v voznji na kronometer, kar je ze pokazal na lanski dirki po Franciji, ko je konkurente za končno zmago konkretno prehitel. Lopeza je tako na Touru prehitel za kar slabe štiri minute, kar je res veliko.