2.40
FC Torpedo 2008 Kutaisi
FC Aktobe

FC Basel – Tobol Kostanay

V tem stavnem pregledu tekme se bomo posvetili srečanju med ekipama FC Basel 1893 in Tobol. Obe ekipi se bosta pomerili v kvalifikacijah za Konferenčno nogometno ligo. Tekma bo potekala 27. julija 2023.

FC Basel 1893 je v zadnjem krogu švicarske Super lige doživel poraz z 2:1 proti ekipi St Gallen. Kljub porazu je ekipa FC Basel 1893 pokazala solidno igro, saj je imela 42% posest žoge ter 8 strelov na gol, od katerih je bil en v okvir vrat in tudi v gol. Edini gol za FC Basel 1893 je dosegel Fabian Frei v 45. minuti. Nasprotniki iz ekipe St Gallen so imeli 21 strelov na gol, od katerih je 8 končalo v okvirju vrat. Willem Geubbels je zadel v 38. minuti, Lukas Gortler pa v 86. minuti.

Na drugi strani imamo ekipo Tobol, ki je v zadnjem krogu kazahstanske Premier lige zmagala s 2:0 proti ekipi Okzhetpes. Strelca za ekipo Tobol sta bila Ramazan Orazov v 45. minuti in Serikzhan Muzhikov v 83. minuti.

Tobol se lahko pohvali s trdoživostjo svoje obrambe, saj je v zadnjih 5 tekmah prejel le 2 zadetke. Hkrati pa je njihov napad uspel doseči 6 zadetkov v istem obdobju.

Na podlagi trenutne forme obeh ekip lahko pričakujemo napet obračun. Kljub temu menimo, da ima ekipa FC Basel 1893 prednost, saj ima močnejšo ekipo in bo verjetno prevladovala na celotnem igrišču. Zato napovedujemo prepričljivo zmagoekipe FC Basel 1893.

Stavna kvota za zmago ekipe iz Basla je na stavnici bet at home 1,22. Kakšna je za morebitno presenečenje in zmago Todola oz. remi pa preverite sami.

NK Celje
3.50
NK Celje
Vitoria SC

ZDA – Nizozemska

V prvem krogu ženskega svetovnega prvenstva (WWC) v ZDA se je zgodilo, kar so napovedovale favoritinje za osvojitev rekordnega tretjega naslova zapored – zanesljivo so premagale Vietnam s 3:0. Ta uspeh je delno utišal kritike, ki so trdile, da bo ta mlajša ekipa ZDA težje dosegla visoke standarde, ki so jih postavile na prejšnjih WWC izdajah.

Trener Vlatko Andonovski je kljub zmagi videl prostor za izboljšave in po tekmi izjavil: “Na koncu sem samo čutil, da bi morali biti malo boljši pri končnem strelu.” To se nanaša na dejstvo, da je njegova ekipa izvedla 27 strelov, vključno z zgrešenim enajstmetrovko, vendar dosegla le tri gole. Kljub temu je sobotni uspeh pomenil deseto zmago na desetih tekem za ZDA, pri čemer niso prejeli nobenega gola v zadnjih štirih tekmah.

Nizozemska je prav tako zmagala na svoji prvi tekmi, ko je premagala novinke turnirja, Portugalsko, z rezultatom 1:0. Sedaj bodo izjemno motivirane za drugo zaporedno zmago proti ekipi, ki jim je preprečila osvojitev prvega WWC naslova leta 2019, ko so v finalu doživele poraz z 2:0. Obe ekipi sta se od takrat srečali dvakrat, in obe tekmi je Nizozemska izgubila – nazadnje na enajstmetrovke v četrtfinalu olimpijskih iger leta 2020.

Kljub temu naj bi bil trener Andries Jonker poln zaupanja, da lahko doseže maščevanje, saj je Nizozemska zabeležila osem zmag od enajstih tekem od njegovega prihoda lansko poletje, potem ko so na razočarani evropskem prvenstvu pod vodstvom Marka Parsonsa dosegli slabši rezultat. Jonker je bil vendarle glasen in je na južni polobli zbujal slabe občutke, nazadnje, ko so ga na kameri ujeli, kako je svojemu igralcu naročil, naj se vrže na tla in pretvarja poškodbo proti Portugalski.