Vikend je že skoraj pred vrati in čaka nas nekaj zanimivih nogometnih obračunov. Kaj vse nas še čaka danes pa v spodnjem stavnem pregledu.

Bayer Leverkusen – FSV Mainz 05
Leverkusen je z zmago nad Heidenheimom (2:1) v prejšnjem krogu podaljšal niz 32 tekem brez poraza v tej sezoni (W28, D4). S tem rezultatom so izenačili nemški rekord Bayerna iz Münchna za najdaljši nemški niz brez poraza. Naslednja tekma in cilj Leverkusna pa je, da z zmago nad Mainzom ta rekord podere. S to zmago bi pred prihajajočo tekmo Bayerna ta konec tedna na vrhu bundeslige imeli 11 točk prednosti. Leverkusna je na domačem igrišču v tej sezoni dobil 9 tekem, 2 krat pa je remiziral kar kaže, da ne bo imel težav s tem, da postane edini rekorder, saj je na domačem igrišču najuspešnejša ekipa, saj je do zdaj v ligi prejel le šest golov. Mainz lahko ogrozi ta niz, saj ima Leverkusen proti njim doma v Bundesligi nekaj težav če pogledamo zgodovino tekem (W8, D4, L5). Zadnje srečanje so izgubili s 3:2, in sicer pred skoraj natanko enim letom. Lekarnarji bodo zagotovo storili vse da danes slavijo in s tem bodo na dobri poti, da na koncu sezone osvojijo naslov.

Mainz je prejšnji konec tedna z zmago nad Augsburgom z 1:0 prekinil niz 11 tekem brez zmage (D6, L5), kar pomeni pozitiven začetek za novega trenerja Bo Henriksena To pa je že tretji trener v tej sezoni Mainza. Tudi predhodnik na klopi Mainza je začel odlično z zmago potem pa je sledil niz tekem brez zmage, kar je privedlo do še tretje menjave trenerja v tej sezoni. Zato Henriksen ve, da ničesar ne sme jemati za samoumevno. Mainz, ki zaseda 17. mesto in mu grozi izpad, ima najnižje povprečje točk na tekmo v Bundesligi, ko igra v gosteh (0,55 – D6, L5). Poleg tega jim je v gosteh uspelo osvojiti le dve točki proti ekipam iz zgornje polovice lestvice, zato je prihajajoča tekma še toliko bolj pomembna. Vendar pa Mainza ne smemo podcenjevati, saj so polovico svojih točk v tej sezoni osvojili po zaostanku na gostovanju.

Na stavnicah so favoriti lekarnarji, ki imajo stavno kvoto za zmago 1.22. Stavna kvota za remi je 6.50, medtem ko je za zmago gostov 12.00. Več stavnih opcij pa preverite na 22bet stavnici.