Po ligi prvakov je čas za Ligo evropa in konferenčno ligo. Obeta se nam nekaj zanimivih tekem več pa v spodnjem stavnem pregledu.

Toronto Raptors – Oklahoma City Thunder

Sacramento Kings – Sacramento Kings so blizu konca 16-letnega čakanja na nastop v končnici NBA, kar je najdaljši takšen niz v zgodovini lige. Kingsi imajo tudi veliko možnost, da prekinejo še malo daljši niz brez pozitivnega zmagovalnega izkupička na gostovanjih. Ko je De’Aaron Fox v zadnji sekundi tekme proti Chicago Bulls zadel trojko za zmago 117-114 v sredo, je to bila 20. gostujoča zmaga Kingsov v sezoni. Sacramento ima prvo priložnost, da si zagotovi prvi pozitiven izid na gostovanjih po sezoni 2003-04, ko se bo v četrtek pomeril z Brooklyn Nets v New Yorku. Fox je 15 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini v Chicagu in tako pomagal Sacramento do osme gostujoče zmage z razliko petih točk ali manj. Zmaga je prišla po tem, ko so Kingsi zaostajali za deset točk na polčasu. “Nismo igrali dobro vendar smo našli način, kako zmagati nocoj,” je dejal trener Sacramenta Mike Brown. Kingsi so tudi blizu prve sezone po letu 2005-06,  ki bi jo končali z 50% izkupičkom. So pa v tej sezoni imeli na gostovanjih negativno razmerje zmag in porazov  17-24. Zadnji pozitiven izid na gostovanjih so Sacramento dosegli v sezoni 2003-04, ko so bili 21-20. Kingsi so dobili devet od zadnjih enajstih tekem in enajst od zadnjih petnajstih tekem na gostovanju, med katerimi je bila tudi noro tekma ko so jo Kingsi dobili proti Los Angeles Clippers s 176-175 po dveh podaljških 24. februarja. Sacramento Kings so drugi na Zahodu njihov vzpon se je začel zgodaj, ko so po začetku 3-6 nanizali sedem zaporednih zmag. Ena od teh zmag je bila domača zmaga nad Brooklyn Nets s 153-121, ko so Kingsi zadeli skoraj 60 odstotkov metov iz igre 15. novembra. Brooklyn Nets so šesti na Vzhodu in zaostajajo za New York Knicks za eno tekmo, preden začnejo štiri domače tekme. Brooklyn se vrača z gostujoče turneje, ki jo je končal s  3-2 razmerje zmag in porazov.  V porazu na gostovanju proti Oklahoma City Thunder s 121-107 v torek je Bridges dosegel 34 točk za svojo sedmo tekmo s 30 točkami odkar je bil poslan iz Phoenix Suns v menjavi za Kevina Duranta. Bridgesova zadnja tekma s 30 točkami se je zgodila na večer, ko so Netsi imeli na polčasu prednost 62-52, a so v drugem polčasu dosegli le 45 točk in bili nadigrani v tretji četrtini s 38-20. Izgubljena prednost se je zgodila po tem, ko so Netsi prišli do zmage po preobratu v Minnesoti in Denverju po tem, ko so na polovici vsake tekme zaostajali za osem točk. Netsi so se tudi vrnili iz zaostanka 28 točk 3. marca in prišli do desetih točk zmage v Bostonu. V torek so Brooklynovi prvi igralci igrali vsaj 34 minut. Ker Netsi upajo, da se bodo izognili krogu play-in-a (dodatnih kvalifikacij), bo trener Jacque Vaughn verjetno spet igral svoje prve igralce podobno minute v četrtek. “To je playoff košarka,” je dejal Vaughn. “Boste morali igrati vsak drugi dan in boste morali igrati visoke minute.” Naš stavni tip je zmaga Kingsov, ki so vendarle v boljši formi kot pa Netsi.
2.12 – Na stavnicah so favoriti Netsi. Kakšna je stavna kvota za njih pa preverite na 22bet stavnici.